fbpx

Wirtualny spacer po lesie. Na ukojenie nerwów.

Natura, zieleń, dźwięki przyrody to coś, co nas uspakaja. Sam kolor zielony ma właściwości kojące dla naszych zmysłów. Rośliny wyciszają… Jeśli nie masz gdzieś w pobliżu lasu czy parku a napięcie w twoim ciele narasta, koniecznie skorzystaj z wirtualnych zastępników przyrody.

Doświadczenie zastępcze

Wiadomo, że oglądanie lasu i słuchanie dźwięku ptaków to nie jest to samo, co bezpośredni kontakt z przyrodą, ale jest odczucie zastępcze i w pewien sposób działa na nas równie kojąco. Razem z marką Kneipp, zapraszamy Was na wirtualny spacer po lesie!

Odstawcie wszystkie bieżące sprawy na bok i odetchnijcie!

Program „NATURALNIE SZCZĘŚLIWE z nową energią” jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-społecznej „Naturalnie szczęśliwe” opartej o filozofię XIX wiecznego Bawarczyka – Sebastiana Kneippa. Uważał on, że wszystko, czego potrzebujemy do zdrowego życia, znajduje się na wyciągnięcie ręki – w naturze. Sam, żyjąc w oparciu o 5 filarów – Ruch, Woda, Odżywianie, Rośliny i Równowaga – samodzielnie pokonał gruźlicę, a jego recepta na zdrowie została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

W ramach tej kampanii organizowane są między innymi programy dla kobiet: „Naturalnie szczęśliwe z nową energią” czy Naturalnie szczęśliwe bez stresu”. Podcasty dotyczące 5 filarów filozofii Kneippa, w których podejmowane są tematy związane ze zdrowiem, ruchem, równowagą, odżywianiem, troską o ciało, ale to wszystko z szacunkiem do tego ciała i akceptacją.

2 komentarze

    Dodaj swoje zdanie na ten temat

    Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany