fbpx

Czy pamiętasz ten serial? PRAWO AGATY

„Prawo Agaty” to polski serial obyczajowy, który był emitowany od 4 marca 2012 do 26 maja 2015 przez stację TVN. Wyjątkowa formuła tego serialu sprawiła, że zdobył on sobie bardzo dużo fanów. Główna bohaterka – Agata (Agnieszka Dygant) to piękna i niezależna prawniczka, która w wyniku dziwnych okoliczności traci pracę w dużej korporacji. Jej życie zarówno zawodowe, jak i prywatne staje na głowie. Narzeczony Agaty – Hubert (przynajmniej takie imię podaje) podsuwa jej do podpisania dokument, w wyniku czego Agata staje odpowiedzialna za wyprowadzenie z firmy dużej sumy pieniędzy. Agata musi sprzedać mieszkanie, by spłacić dług i zostaje z niczym…

Na szczęście z pomocą przychodzi jej przyjaciółka Dorota (w tej roli niezastąpiona Daria Widawska), która proponuje prawniczce wspólne otworzenie kancelarii.

W czołówce serialu możemy usłyszeć piosenkę Amy Macdonald „This Is The Life”.

Partnerem Agnieszki Dygant i trzecim wspólnikiem w kancelarii jest Marek grany przez Leszka Lichotę prawnik. Ich relacje, które są dosyć zawiłe, zdecydowanie dodają pikanterii serialowi.

Serial składał się z siedmiu serii: pierwsza miała 15 odcinków, a kolejne po 13. Seria emitowany był początkowo w niedzielę, a potem we wtorki.

Fabuła serialu Prawo Agaty

Akcja serialu koncentruje się na wspomnianej trzydziestoparolatce – Agacie Przybysz, byłej dyrektor działu prawnego w wielkim koncernie ubezpieczeniowym, która po utracie pracy musi zbudować swoje życie zawodowe i prywatne od nowa.

Propozycja założenia kancelarii prawniczej wraz z przyjaciółką, Dorotą (w tej roli Daria Widawska), staje się dla niej prawdziwym wyzwaniem. Sprawy, z którymi będzie miała do czynienia, znacznie różnią się od tych, które prowadziła do tej pory. Agatę nie zrażają jednak początkowe trudności i z ogromnym zaangażowaniem przyjmuje kolejne sprawy.

Reżyserem serialu był Maciej Migas, a pomysłodawczynią serialu była Karolina Frankowska.

W każdym odcinku bohaterowie podejmują nową sprawę. Mimo więc głównego wątku Agaty i jej partnerów zawodowych, każdy odciek jest o czymś innym, opowiada inną historię. Gościnnie występujący w każdym odcinku aktorzy odgrywają kluczowe role, a ich historie znajdują szczęśliwy finał w sądzie.

21 kwietnia 2015 TVN ogłosił zakończenie produkcji serialu „Prawo Agaty”, a ostatni odcinek został wyemitowany pod koniec maja tego roku. Mimo zakończenia, serial zdobył trzecie miejsce w plebiscycie Telekamery 2015 w kategorii Serial, uzyskując 22% głosów.

Lubiłyście ten serial?

foto: materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany