fbpx

Znaki zodiaku – najważniejsze cechy poszczególnych zwierzyńców niebieskich

Zodiak dzieli się na 12 znaków zodiaku zwanych inaczej zwierzyńcem niebieskim. Każdemu z nich odpowiada jeden z czterech żywiołów: ogień, ziemia, powietrze i woda, które mają na nie bezpośredni wpływ.

Znaki żywiołu ognia to: Baran, Lew, Strzelec

Znaki żywiołu wody to: Rak, Skorpion, Ryby

Znaki żywiołu ziemi to: Byk, Panna, Koziorożec

Znaki żywiołu powietrza to: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Znaki spod żywioły ziemi to osoby, które charakteryzuje pragmatyzm. To ludzie spokojni, często o konserwatywnych poglądach. Cenią w życiu stałość – w tym także uczuć, dlatego bardzo często wybierają partnerów i przyjaciół na całe życie. Ziemia to fundament życia, najtwardszy ze wszystkich żywiołów. Stabilizacja dla znaków zodiaku spod tego żywiołu jest bardzo ważna.

Woda – znaki tego żywiołu są bardzo opiekuńcze i pomocne. Mają bardzo rozbudowaną wyobraźnię, są niezwykle wrażliwe. Bywa, że z osobami spod żywiołu wody ciężko się dogadać, bo bardzo emocjonalnie do wszystkiego podchodzą. Są bardzo empatyczne. Woda to złożony żywioł (może przybierać różne formy – ciekłą, stałą czy parową) i takie są też osobowości ludzi spod tego znaku – skomplikowane o różnych obliczach.

Znaki spod żywiołu ognia to osoby bardzo dynamiczne, mają wysokie poczucie własnej wartości i są pewne siebie. Często występują z inicjatywą i łatwo podejmują decyzję. To zarówna zaleta jak i wada znaków żywiołu ognia. Zmienność i ognisty temperament mogą być bowiem zgubne. Ogień daje ciepło domowe, ale może także siać spustoszenie.

Powietrze – najbardziej tajemnicze z żywiołów: niewidoczne, a niezwykle potrzebne. Takie też osoby spod znaków żywiołu powietrza – często nie doceniamy ich, a odgrywają ważną rolę w naszym życiu. To typowi introwertycy. Lubią rozmyślać. Charakterystyczną cechą powietrza jest zmienność, ruch. Żywioł powietrza niesie także ze sobą ciekawość poznawania świata, ale też zmienność poglądów.

Oto kolejność znaków zodiaku i niektóre cechy dwunastu poszczególnych zwierzyńców niebieskich. Odnajdujesz je u siebie?

Baran jako znak zodiaku (21 marca – 19 kwietnia)

Baran to urodzony przywódca! Wprost uwielbia kierować innymi i przydzielać im zadania. Dużo wymaga nie tylko od innych, ale również od siebie. Dzielnie stawia czoła napotykanym problemom. Jest ambitny, obowiązkowy, bystry i pozytywnie nastawiony do otoczenia. Bywa też bardzo impulsywny, humorzasty, czasem wręcz agresywny, co może negatywnie oddziaływać na podejmowane przez niego decyzje i sprowadzać na Barana kłopoty. Jego żywiołem jest ogień.

Byk jako znak zodiaku (20 kwietnia – 20 maja)

Byk to wbrew pozorom i swojej nazwie spokojny oraz zrównoważony znak zodiaku. Nie daje się ponieść emocjom, a wszystkie decyzje musi sobie na spokojnie przemyśleć. Wrodzona cierpliwość pomaga osiągnąć mu zamierzone cele. Cechuje go stanowczość, skrupulatność oraz konsekwencja w działaniu. Bardzo ważne dla niego są pieniądze, lubi przebywać wśród pięknych, drogich przedmiotów, przez co bywa postrzegany jako snob. Jego żywiołem jest ziemia.

Bliźnięta jako znak zodiaku (21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta są wybitnie inteligentne i bystre. To osoby bardzo ciekawe świata, towarzyskie, jednak powierzchowne. Dzięki swojej przebiegłości są zdolne do manipulowania otoczeniem. Niestety bywają też nerwowe i impulsywne. Łatwiej im nawiązać przyjaźń niż wejść w stabilny, przyszłościowo rokujący związek, ponieważ partnerzy szybko ich nudzą. Czują silną potrzebę poczucia niezależności oraz wolności. Ich żywiołem jest powietrze. 

Rak jako znak zodiaku (21 czerwca – 22 lipca)

Rak jest towarzyski i wrażliwy. Szczerze przejmuje się losem innych, jednak własne emocje woli zachować dla siebie i nie ma ochoty się nimi z nikim dzielić. Bywa nieśmiały, kapryśny i brakuje mu determinacji, by dążyć do realizacji własnych marzeń. To znak zodiaku osób rodzinnych, ciepłych i opiekuńczych, które potrzebują do szczęścia rodziny i poczucia stabilizacji, które dają najbliżsi. Jego żywiołem jest woda.

Lew jako znak zodiaku (23 lipca – 22 sierpnia)

Lew jest ambitny, zdecydowany, charyzmatyczny i towarzyski. Cechuje go niezwykle silna osobowość, rozsądek i inteligencja. To osoba, która pracy się nie boi, a potencjalny stres czy presja czasu nie robi na nim wrażenia. Dzięki swojej pracowitości osiąga obrane dla siebie cele. Jest łasy na komplementy i uwielbia być w centrum zainteresowanie, co Lwa czasem gubi i powoduje rozczarowanie. Egoizm sprawia, że czasem ciężko sprostać jego oczekiwaniom. Jego żywiołem jest ogień.

Panna jako znak zodiaku (23 sierpnia – 22 września)

Panna jest bardzo porządnym, wyważonym, poukładanym, wręcz przyziemnym znakiem zodiaku. Zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, musi wszystko szczegółowo przeanalizować, rozważyć wszystkie za i przeciw. Aby podjąć działanie, które będzie w jej wykonaniu systematyczne i logiczne musi widzieć w nim sens. Niestety bywa również zbyt drobiazgowa, a nawet pedantyczna oraz zbyt konserwatywna, co nie przysparza jej przyjaciół. Jej żywiołem jest ziemia.

Waga jako znak zodiaku (23 września – 22 października)

Waga jest wesoła, komunikatywna, charyzmatyczna, towarzyska i nieznacznie oderwana od rzeczywistości. Osoby urodzone pod tym znakiem, dzięki swojej kreatywności i wdziękowi, świetnie radzą sobie z rozwiązywaniem problemów. Waga bywa niezwykle chaotyczna i niesłowna. Nie potrafi trzymać nerwów na wodzy i ukrywać swoich emocji. Jej żywiołem jest powietrze.

Skorpion jako znak zodiaku (23 października – 21 listopada)

Skorpion jest inteligenty i bystry. Jednak bardzo ciężko go zdefiniować, ponieważ z powodu swojego skrycia wydaje się oziębły. Dopiero, gdy już ktoś nawiąże bliższą relację ze Skorpionem, zrozumie, że to dusza-człowiek. Jest waleczny, odważnie i wytrwale dąży do wyznaczonego sobie celu oraz perfekcji. Lubi ryzyko. Osoby spod tego znaku potrafią się mścić oraz manipulować. Jego żywiołem jest woda.

Strzelec jako znak zodiaku (22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec jest urodzonym szczęściarzem i optymistą, który wie jak zjednać sobie ludzi. Kocha rozmawiać. Uwielbia też poszerzać swoją wiedzą poprzez czytanie, podróże oraz dyskusję z interesującymi ludźmi. Czerpie od nich inspiracje. Strzelec lubi działać i podejmować ciekawe wyzwania. Osoby spod tego znaku są pracowite, silne, odważne i praktyczne. Jego żywiołem jest ogień.

Koziorożec jako znak zodiaku (22 grudnia – 19 stycznia)

Koziorożec to konserwatysta, który nie lubi zmian. Ciężko mu przyzwyczaić się do nowych warunków, czy to w życiu prywatnym, czy w pracy. Nierzadko jest nader dojrzały jak na swój wiek. Poważny i zdyscyplinowany. Nie lubi okazywać uczuć. Dla osób spod tego znaku nie istnieje kolor szary – wszystko jest albo czarne albo białe. Ma silny charakter i uparcie dąży do obranego przez siebie celu. Jego żywiołem jest ziemia.

Wodnik jako znak zodiaku (20 stycznia – 18 lutego)

Wynalazcy są spod znaku Wodnika! On patrzy daleko w przyszłość i jest ciekawy otaczającego świata. Wodnika mierzi wszystko to, co jest mu narzucone, rutyna czy pedanteria. Potrafi współodczuwać, dlatego chętnie służy radą oraz pomocą innym. Mimo iż jest kontaktowy oraz otwarty na nowe znajomości, to w swoim towarzystwie również czuję się świetnie. Jego żywiołem jest powietrze, pewnie dlatego często „myśli o niebieskich migdałach”.

Ryby jako znak zodiaku (19 lutego – 20 marca)

Ryby to idealni kandydaci na prawdziwych przyjaciół. Są bardzo empatyczne, wrażliwe i cenią sobie spokój. Łatwo dostosowują się do panujących warunków. Swoją postawą potrafią zjednać sobie otoczenie. Stres oraz presja czasu nie działają na nie dobrze. Szkoda, że Ryby nie wierzą w siebie i w swoje możliwości. Cechuje je niska samoocena oraz brak konsekwencji w działaniu. Są bardzo niepewni w wyrażaniu swoich poglądów – może dlatego, że bywają one zmienne. Ich żywiołem jest woda.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany