fbpx

10 aplikacji, które ułatwią ci wykonywanie codziennych czynności

Czy na głównej stronie twojego smartfona są jedynie gry i media społecznościowe? A co jeśli powiem, że istnieją aplikacje poprawiające produktywność, które pomogą ci w wykonywaniu codziennych obowiązków? Programy mobilne są w stanie wesprzeć nas w wielu dziedzinach życia: od organizacji finansów po dbanie o zdrowie i urodę. Dlatego za chwilę zaprezentuję ci 10 darmowych aplikacji, które warto pobrać na swój telefon. Większość z nich możesz pobrać zarówno na telefon z systemem Android, jak i iPhone.

PanParagon – aplikacja lepsza od teczki na dokumenty

Znasz to uczucie, gdy gwarancja na komputer zniknęła pośród tysięcy innych papierów? Wiesz jak ciężko znaleźć fakturę sprzed dwóch tygodni na dnie torebki? Czas z tym skończyć i skorzystać z pomocy aplikacji PanParagon. Od teraz wystarczy zrobić zdjęcie paragonu lub gwarancji, wpisać odpowiednie dane i kliknąć Dalej.

PanParagon zachowa twoje dokumenty i pomoże ci w ich segregacji. Ale to nie wszystko! Dodatkowo aplikacja oferuje możliwość przechowywania kart lojalnościowych oraz tworzenia statystyk twoich wydatków. Kolejna pomocna funkcja, o której warto wspomnieć to przypomnienia o terminach gwarancji, dzięki którym będziesz mogła zwrócić uszkodzony sprzęt w odpowiednim czasie.

CamScaner – przydatna apka, gdy brak skanera

Ten inteligentny skaner w twoim telefonie pomoże ci w organizacji oraz przechowywaniu ważnych dokumentów. CamScaner przetwarza zdjęcia na pliki Word i pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, bez ciągłego biegania do punktu ksero.

Kolejnym atutem mobilnego skanera jest tagowanie dokumentów, które ułatwi wyszukiwanie twoich skanów. Wystarczy dodać do pliku określoną etykietę np. notatka, aby odnaleźć ją właśnie w tej kategorii na profilu CamScaner. Aplikacja wspiera też system udostępniania dokumentów, dzięki któremu będziesz mogła szybko i prosto odesłać raport szefowi, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

mObywatel – wszystko w jednym miejscu

Pewnie miałaś już okazję słyszeć o mObywatel, ale czy na pewno znasz wszystkie funkcje tej praktycznej aplikacji? Dzięki temu oprogramowaniu znajdziesz w swoim telefonie wszystkie dokumenty tożsamości (w tym legitymacje studencką i szkolną), certyfikat szczepień przeciw COVID-19, kartę dużej rodziny oraz dowody rejestracyjne pojazdów. Dodatkowo będziesz mieć podgląd punktów karnych i listy twoich e-recept do zrealizowania. Narzędzie mObywatel oszczędzi ci zmartwień, gdy zapomnisz portfela oraz pomoże dbać o zdrowie twojej rodziny, dzięki wirtualnym receptom.

Obiektyw Google – jedno zdjęcie, wiele możliwości

Obiektyw Google to potężne narzędzie, które za pomocą aparatu w twoim smartfonie przetłumaczy każdy napis, pokaże ci recenzje każdej kawiarni oraz rozpozna roślinę, którą zauważyłaś podczas spaceru. Ta aplikacja może pomóc ci w podejmowaniu codziennych decyzji na podstawie doświadczeń innych. Przykład? Obiektyw Google pokaże ci recenzje kosmetyczki reklamującej się przed twoim domem. Wystarczy nakierować aparat na billboard, aby dowiedzieć się, czy warto skorzystać z jej usług.

Apka sprawdzi się też podczas zakupów, pozwalając na porównywanie cen przedmiotów z ofertami sklepów internetowych. Poza tym, za pomocą aparatu możesz od teraz kopiować tekst prosto na telefon, bez żmudnego przepisywania ścian tekstu.

W rzeczywistości nie są to wszystkie funkcje Obiektywu, ponieważ można jeszcze wspomnieć o inteligentnym rozpoznawaniu wizytówek i stron internetowych (uruchomienie strony przy pomocy zdjęcia linku lub widoku strony na komputerze). A to wszystko przy pomocy jednego programu. Czy może istnieć bardziej przydatna aplikacja?

InPost Mobile – wygodne przesyłanie i odbieranie

Dzięki tej aplikacji zapomnisz o drukowaniu etykiet i zaczniesz nadawać swoje przesyłki łatwo i szybko. Wystarczy zanieść paczkę do paczkomatu, zeskanować kod w InPost Mobile i cieszyć się nadaną przesyłką. Poza tym znajdziesz tu informacje dotyczące paczkomatów oraz stanu twoich przesyłek. Możesz też zdalnie, z poziomu aplikacji otwierać paczkomat oraz korzystać z Multiskrytki, która pozwoli ci odebrać wiele przesyłek z jednej skrytki. Dodatkowo InPost Mobile przypomni o nieodebranej paczce, więc nie musisz bać się, że o czymś zapomnisz.

Yanosik – najlepsza droga do domu

Yanosik to rozbudowana nawigacja, wzbogacona o takie funkcje jak: wideorejestrator, płatności na bramkach autostradowych, powiadomienia o kontrolach drogowych, fotoradarach i korkach. Aplikacja monitoruje też ograniczenia prędkości na danej trasie, więc nie musisz martwić się, że umknął ci jakiś znak. Możliwości, jakie daje ta aplikacja, są nieocenione w porównaniu z innymi nawigatorami ze względu na społeczność budującą tą platformę. To właśnie dzięki Yanosikowi ominiesz korek, znajdziesz najszybszą i najtańszą trasę, dokądkolwiek jedziesz.

Kiedy Śmieci – z tą aplikację nie dasz się zaskoczyć

Wiem, wiem jak to brzmi… Ale czy nigdy nie obudziłaś się rano, przypominając sobie, że już za parę minut wywóz śmieci, a twój kosz dalej stoi tam, gdzie stał? Na szczęście aplikacja Kiedy Śmieci oferuje dostęp do wielu harmonogramów wywozu śmieci oraz przypomina ci o wystawieniu odpowiedniego kosza. Jeżeli posiadasz kompostownik, możesz uwzględnić go w ustawieniach. Gdy to zrobisz Kiedy Śmieci nie będzie niepotrzebnie wysyłać powiadomień o wywozie odpadów biodegradowalnych.

Znajdziesz tu też informatory dotyczące segregacji odpadów oraz informacje gminne dotyczące nagłych zmian w harmonogramie wywozu śmieci. To naprawdę pomocna aplikacja dla tych którzy nie lubią działać na ostatnią chwilę. Pamiętaj jednak, że aplikacja dopiero się rozwija, dlatego upewnij się, że twoja miejscowość została w niej uwzględniona.

Listonic – aplikacja do udanych zakupów

Listonic to nie tylko aplikacja do tworzenia list zakupów, ale też niezwykłe narzędzie, dzięki któremu będziesz na bieżąco z promocjami w twoich ulubionych sklepach. Aplikacja daje możliwość przeglądania aktualnych gazetek oraz powiadamia o promocjach w obserwowanych przez ciebie sklepach. Z kolei dzięki opcji udostępniania listy zakupów,  wyślesz swojego męża do sklepu, mając pewność, że o niczym nie zapomni.

Następną rzeczą, która na pewno przykuje twoją uwagę, są przepisy z gotowymi listami produktów do pobrania. Masz ochotę na pączki? Po prostu pobierz listę zakupów, dołączoną do przepisu i biegnij do sklepu. Ta aplikacja naprawdę ułatwi ci robienie zakupów i pozwoli zaoszczędzić parę groszy.

Zdrowe zakupy – wiesz co się z czym je

 Baza produktów i składników dzięki której poznasz skład kosmetyków, produktów spożywczych i napojów w twojej lodówce. Zdrowe Zakupy wskaże ci wartości odżywcze, skład oraz alergeny które mogą występować w danym produkcie. Co najlepsze aplikacja jest bardzo przyjemna w obsłudze. Wystarczy zeskanować kod kreskowy lub wyszukać produkt i już! Ta aplikacja może okazać się pomocna przy dbaniu o sylwetkę oraz zdrowie.

Routinery – nowe nawyki, nowa codzienność

Naszą wielką codzienność tworzą małe czynności i przyzwyczajenia. Routinery pomoże ci wypracować nowe nawyki oraz poprawi twoją samodyscyplinę. W tej przydatnej aplikacji utworzysz listę czynności, które chciałbyś wprowadzić do swojej codziennej rutyny.

Na samym początku aplikacja poprosi cię o podanie swojego wieku oraz płci, aby dostosować swoje funkcje do ciebie. Następnie możesz przejść do tworzenia swojej rutyny. Routinery da ci możliwość wyboru dni tygodnia, godziny, czasu trwania danej czynności i alarmu który przypomni o jej wykonaniu. Kolejną cechą o której warto wspomnieć są analizy oraz historia twoich rutyn dostępne w wersji Pro, jednak jest to tylko dodatkowa funkcjonalność. Może więc warto spróbować?

autor: Sara Niemirska
foto: canva.com

1 Comment
  1. Jagna pisze:

    Bardzo przydatne,klarowne zestawienie!😊

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany