fbpx

Filmy świąteczne, które warto obejrzeć

Sezon przedświąteczny to wyjątkowy i magiczny czas. To w tym czasie rodzi się atmosfera radości, miłości i wspólnoty. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na stworzenie tej wyjątkowej atmosfery magii i poczucia klimatu Świąt jest obejrzenie klasycznych filmów w klimacie bożonarodzeniowym właśnie. Oto lista niezapomnianych produkcji, które z pewnością dodadzą ciepła do każdego serca w okresie świątecznym.

1. „Holiday” (2006)

Film opowiada historię dwóch kobiet, Iris i Amandy, które po nieudanych związkach, postanawiają zamienić się domami na okres świąteczny. Ta romantyczna komedia pełna humoru i ciepła sprawia, że widzowie zakochują się w magii Bożego Narodzenia na dwóch różnych kontynentach.

2. „Love Actually” (2003)

„To, co naprawdę liczy się w świętach”. Ten film to niezapomniana mozaika historii miłosnych rozgrywających się w okresie przedświątecznym w Londynie. Znani aktorzy, ujmująca fabuła i znakomite poczucie humoru sprawiają, że „Love Actually” to klasyk gatunku.

3. „Cztery Gwiazdki” (2008)

Kate i Brad są szczęśliwą, cieszącą się życiem parą. Ich pasją są podróże i tak też zwykle spędzają Święta Bożego Narodzenia – daleko od rodziny, tylko we dwoje.

Sytuacja się nieco komplikuje, kiedy zostaje odwołany ich lot na Fidżi. Zmuszeni są spędzić Święta z rodziną – jak się okazuje, dosyć specyficzną.

Rodzice Kate i Brada są rozwiedzeni, więc tak naprawdę muszą odwiedzić w czasie świąt aż cztery domy. W każdym z nich na parę czeka masa niespodzianek i wyzwań, by przetrwać ten czas. Z pewnością te Święta zapamiętają na długo.

4. „Listy do M” (2011)

Tymrazem polska produkcja, która stała się hitem kinematografii świątecznej. Film skupia się na losach kilku postaci, których życie splata się w przedświątecznym zgiełku. Zabawne, wzruszające i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji – to wszystko sprawia, że „Listy do M” to film, który warto obejrzeć razem z najbliższymi.

5. „Sylwester w Nowym Jorku” (2011)

Historia grupy przyjaciół, którzy postanawiają spędzić Sylwestra w Nowym Jorku, jest pełna śmiechu, przyjaźni i miłości. Film ten doskonale oddaje atmosferę nadchodzącego nowego roku, a jego przesłanie o wartości przyjaźni i miłości sprawia, że staje się on nieodłącznym elementem świątecznego repertuaru.

6. „W Krzywym Zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” (1989)

Klasyczna komedia, w której Clark Griswold (Chevy Chase) podejmuje się zadania stworzenia idealnego świątecznego klimatu dla swojej rodziny. Jednak jak to zwykle bywa w przypadku Griswoldów, nic nie idzie zgodnie z planem. Śmieszne, pełne absurdów i jednocześnie wzruszające, to arcydzieło świątecznej komedii.

7. „Ekspres Polarny” (2004)

Adaptacja książki Chrisa Van Allsburga przenosi nas w magiczny świat wiary w Świętego Mikołaja. Historia chłopca, który w Wigilię Bożego Narodzenia odkrywa tajemnicę istnienia Świętego Mikołaja, porusza serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. To magiczna podróż do krainy, gdzie marzenia spełniają się. Wyjątkowa animacja pozwoli nam się przenieść do czasów dzieciństwa i marzeń z tego czasu. Któż z nas tego nie potrzebuje?

8. „Opowieść Wigilijna” (2009)

To kolejna propozycja animacji – ale któż z nas nie staje się dzieckiem w ten wyjątkowy czas? To klasyczna opowieść Charlesa Dickensa w świątecznej odsłonie. Jim Carrey w roli Ebenezera Scrooge’a w animowanej adaptacji, która przywraca magię tradycyjnej historii o nawróceniu i wartościach świątecznych. Doskonały sposób na przypomnienie sobie, co naprawdę jest ważne w życiu. Ta historia powinna być przypominana co roku.

Te filmy świąteczne nie tylko dostarczają rozrywki, ale również przypominają nam o wartościach, takich jak miłość, przyjaźń, rodzina i hojność. Oglądanie ich w gronie najbliższych staje się wyjątkowym rytuałem, który sprawia, że święta stają się jeszcze bardziej magiczne. Wybierz jeden z tych filmów, przygotuj kubek gorącej czekolady i pozwól, by magia Bożego Narodzenia wypełniła twój dom.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany