fbpx

Muzyka do pracy – najlepsze kawałki

Jedni lubią pracę w absolutnej ciszy, inni nie wyobrażają sobie aktywności zawodowej bez muzycznego podkładu. I to właśnie dla tych drugich przygotowaliśmy zestaw najlepszych kawałków i składanek do słuchania podczas pracy.

Jakiej muzyki NIE słuchać podczas pracy

Nie mamy tu na myśli oczywiście gatunków muzycznych, a raczej kontekstu muzyki. Na pewno nie jest dobrym pomysłem słuchanie muzyki, która nas rozprasza, bo np. przywołuje określone wspomnienia – zarówno te miłe, jak i mniej przyjemne. Kiedy wchodzą emocje, ciężko skupić się na pracy. Muzyka powinna być raczej tłem, akompaniamentem dla wykonywanej przez nas pracy. Bardzo fajnie podczas pracy sprawdza się muzyka elektroniczna, nieco monotonna w powtarzających się dźwiękach. Dobrym pomysłem na muzykę podczas pracy jest także jazz – to typowa muzyka tła. Są ludzie, którym idealnie do pracy sprawdza się opera – wtedy ich umysł wspina się na wyżyny. Bywają też tacy, którzy nie wyobrażają sobie pracy, kiedy w słuchawkach nie słyszą aktualnych radiowych przebojów. To wszystko kwestia gustu i predyspozycji.

Kiedy warto słuchać muzyki

Zwykle słuchawki na uszy zakładają osoby, które pracują w pomieszczeniu z innymi osobami np. na open space. Dzięki temu odcinają się od otoczenia i mogą skupić się na pracy. Ale nawet ci, co pracują sami lubią czasem przełamać ciszę przyjemnymi dźwiękami.

Oto zestawy muzyczne, które wybraliśmy dla Was:

Dynamiczne, ale delikatne dźwięki

Optymistyczna muzyka ze słowami

Spokojne, przyjemne dźwięki na zwiększenie produktywności

Muzyka poważna

Kojące dźwięki jazzu

Muzyka na problemy z koncentracją

A Ty czego najbardziej lubisz słuchać podczas pracy?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany