fbpx

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 – miejsca i terminy

Jarmark Bożonarodzeniowy to magiczne miejsce, w którym zapach piernika miesza się z aromatem grzanego wina, a kolorowe światełka rozświetlają zimowe wieczory. Polskie miasta każdego roku ożywają podczas świątecznych jarmarków, oferując mieszkańcom i turystom wyjątkowe doświadczenia i możliwość zakupu oryginalnych prezentów. Przedstawiamy przegląd miejsc i terminów Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce na rok 2023.

1. Kraków – Rynek Główny (24 listopada – 01 stycznia)

Rynek Główny w Krakowie to jedno z najpiękniejszych miejsc na świąteczne zakupy. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie zachwyca tradycyjnymi ozdobami, rękodziełem artystycznym i pysznymi potrawami. Tradycyjne polskie ozdoby choinkowe i unikalne prezenty czekają na odwiedzających już od 24 listopada.

2. Warszawa – Stare Miasto i Barbakan (24 listopada – 7 stycznia)

Stare Miasto w Warszawie przemienia się w świąteczne królestwo podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Rękodzieło, ozdoby choinkowe, regionalne smakołyki i klimatyczne koncerty tworzą niepowtarzalną atmosferę.

3. Wrocław – Rynek (24 listopada – 07 stycznia)

Wrocławski rynek, otoczony kolorowymi kramami jest miejscem, gdzie mieszkańcy i turyści czują się wspaniale o każdej porze roku. W okresie świątecznym miejsce to nabiera wyjątkowego klimatu Jarmarku Bożonarodzeniowego. Rękodzielnicze wyroby, słodkości i klimatyczne koncerty tworzą niezapomniany nastrój.

4. Gdańsk – Targ Węglowy (24 listopada – 23 grudnia)

Targ Węglowy w Gdańsku to miejsce, gdzie można poczuć magię świąt. Jarmark oferuje nie tylko tradycyjne ozdoby i kulinaria, ale także unikalne wyroby regionalnych artystów.

5. Poznań – Betlejem Poznańskie na Placu Wolności (17 listopada – 07 stycznia); Międzynarodowe Targi Poznańskie (18 listopada – 22 grudnia)

Poznański Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko okazja do zakupu świątecznych upominków, ale również do udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych, koncertach i pokazach.

https://pik.poznan.pl/jarmark-bozonarodzeniowy-betlejem-poznanskie/

6. Toruń – Stare Miasto (25 listopada – 20 grudnia)

Toruń, miasto związane z historią piernika, oferuje Jarmark Bożonarodzeniowy pełen wyjątkowych smakołyków i regionalnych produktów. Malownicze Stare Miasto tworzy idealne tło dla świątecznej atmosfery.

7. Łódź – Piotrkowska (1 grudnia – 23 grudnia)

Piotrkowska w Łodzi staje się miejscem magicznym podczas świątecznych jarmarków. Tętniące życiem ulice wypełnione są kolorowymi straganami oferującymi tradycyjne ozdoby, rękodzieło i pyszne przysmaki.

8. Katowice – Rynek (17 listopad – 7 stycznia)

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez świątecznych pyszności – na stoiskach znajdziemy kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe figurki i narzędzia, szeroki wybór kaw i herbat, domowe soki z malin, bzu czy mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny, wędliny litewskie i węgierskie.

9. Bydgoszcz – Stary Rynek i Plac Teatralny (18 listopad – 22 grudnia)

To magiczny czas, kiedy ulice rozświetlają się kolorami i tętnią życiem. Zimowe wesołe miasteczko, zapach grzańca i świątecznych potraw, nastrojowa muzyka, atrakcje dla dzieci, a także propozycje świątecznych prezentów – to wszystko będzie czekać na Was na ulicy Mostowej, Starym Rynku i Placu Teatralnym. 

Zobacz więcej: Jarmark Bożonarodzeniowy w Bydgoszczy

Pozostałe miasta, w których organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy:

Opole 25 listopad – 31 grudnia

Tychy 5 grudnia – 17 grudnia

Szczecin 1 grudnia – 23 grudnia

Szczegółowe informacje na stronach miast.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce to nie tylko okazja do zakupów, ale także możliwość wprowadzenia się w magiczną atmosferę świąt. Tradycyjne ozdoby, rękodzieło artystyczne, aromatyczne potrawy i koncerty tworzą niezapomniane wspomnienia. Planując wizytę na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Polsce w 2023 roku, warto uwzględnić daty i miejsca, aby cieszyć się pełnią świątecznej magii.

Jarmark Bożonarodzeniowy poza Polską

Być może w okresie świątecznym będziecie za granicą? Oto niektóre większe miasta zagraniczne, w których odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Praga 2 listopada – 6 stycznia

Berlin 27 listopada – 31 grudnia

Drezno 29 listopad – 24 grudnia

Budapeszt 24 listopad – 24 grudnia

Wiedeń 11 listopad – 26 grudnia

Tallin 1 grudnia – 7 stycznia

Strasburg 24 listopad – 24 grudnia

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany