fbpx

Jak szybko zasnąć?

Znasz to uczucie, kiedy kręcisz się z boku na bok, a sen nie przychodzi? Wiercisz się, wstajesz po wodę, do toalety i nic… Jest ci na przemian gorąco i zimno… Marzysz tylko o jednym: żeby w końcu usnąć!

Skąd biorą się problemy ze snem?

Powoli dni stają się coraz dłuższe i jaśniejsze. Jesienią i zimą, kiedy zmrok zapadał szybciej, sen przychodził łatwiej – teraz musimy zacząć przyzwyczajać się do zmiany aury i długości dnia. Cóż, jakby powiedział klasyk – taki mamy klimat!

Problemy z uśnięciem nie biorą się jednak tylko z powodu zmian pór roku. Powiedzieć można więcej – do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. Zwykłe przyczyną problemów ze snem jest stres, przytłoczenie codziennością, przebodźcowanie i ogólnie – niepokój, który coraz częściej odczuwamy.

Metoda wojskowa, czyli jak usnąć w dwie minuty

I tu właśnie z pomocą przychodzi „metoda wojskowa”. To stary live hack stosowany przez armię amerykańską. Są dowody na to, że stosując tą metodę, możemy usnąć w zaledwie dwie minuty! Żołnierze, którzy z niej korzystali mówią, że sprawdza się ona nawet w bardzo trudnych warunkach takich jak pole bitwy.

Jest więc szansa, że zadziała i u nas – zwykłych ludzi próbujących oddać się objęcia Morfeusza w zabałaganionych mieszkaniach ze zbyt dużą ilością światła, wi-fi i hałasującymi sąsiadami za ścianą.

Jak działa ta metoda?

Technika szybkiego usypiania została szczegółowo opisana w książce z 1981 roku zatytułowanej „Relax and Win: Championship Performance”. Została ona opracowana przez dowódców armii, kiedy pojawił się problem nadmiernego zmęczenia i wyczerpania wśród żołnierzy. Coś trzeba było temu zaradzić.

Są dowody na to, że u wielu osób na metoda działa. Warto więc spróbować.

Etapy metody wojskowej:

  1. Rozluźnij mięśnie twarzy: język, szczękę i mięśnie wokół oczu. Nie rób żadnych min – cała twoja twarz musi być całkowicie rozluźniona

2. Opuść ramiona nisko, odpręż je – postaraj się, by się rozluźniły. Zacznij od prawej strony (jeśli jesteś praworęczna) – rozluźnij najpierw biceps, a potem kolejno: przedramię i dłoń. Zrób to samo z lewą stroną.

3. Zrób wydech, rozluźnij klatkę piersiową, a następnie zacznij rozluźnienie mięśnie nóg – poczynając od ud, przesuwaj się ku stopom

4. Weź głęboki wdech i wydech, wypuszczając jednocześnie całe napięcie ze swojego ciała

I tak do momentu uśnięcia. Praktyka czyni mistrza, więc powtarzaj te czynności zawsze przed zaśnięciem. Po sześciu tygodniach praktyki, uśniesz po 2 minutach! Technika ta działa u 96% ludzi.

Jakiś czas temu, metodę wojskową przypomniał na TikToku pewien znany trener. Dzięki temu, jej popularność znacznie wzrosła i pojawiły się kolejne osoby potwierdzające jej skuteczność.

Na pewno nie zaszkodzi spróbować.

1 Comment
  1. Sabina pisze:

    Ja próbowałam wielu rzeczy i nic nie pomagało. Sytuacja zmieniła się po tym jak kupiłam sobie nowy materac. Ale przyznam że sama bym na to nie wpadła, dopiero znajomi mnie uświadomili i pomogli wybrać.

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany