Jak szybko zasnąć?

Znasz to uczucie, kiedy kręcisz się z boku na bok, a sen nie przychodzi? Wiercisz się, wstajesz po wodę, do toalety i nic… Jest ci na przemian gorąco i zimno… Marzysz tylko o jednym: żeby w końcu usnąć!

Skąd biorą się problemy ze snem?

Powoli dni stają się coraz dłuższe i jaśniejsze. Jesienią i zimą, kiedy zmrok zapadał szybciej, sen przychodził łatwiej – teraz musimy zacząć przyzwyczajać się do zmiany aury i długości dnia. Cóż, jakby powiedział klasyk – taki mamy klimat!

Problemy z uśnięciem nie biorą się jednak tylko z powodu zmian pór roku. Powiedzieć można więcej – do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. Zwykłe przyczyną problemów ze snem jest stres, przytłoczenie codziennością, przebodźcowanie i ogólnie – niepokój, który coraz częściej odczuwamy.

Metoda wojskowa, czyli jak usnąć w dwie minuty

I tu właśnie z pomocą przychodzi „metoda wojskowa”. To stary live hack stosowany przez armię amerykańską. Są dowody na to, że stosując tą metodę, możemy usnąć w zaledwie dwie minuty! Żołnierze, którzy z niej korzystali mówią, że sprawdza się ona nawet w bardzo trudnych warunkach takich jak pole bitwy.

Jest więc szansa, że zadziała i u nas – zwykłych ludzi próbujących oddać się objęcia Morfeusza w zabałaganionych mieszkaniach ze zbyt dużą ilością światła, wi-fi i hałasującymi sąsiadami za ścianą.

Jak działa ta metoda?

Technika szybkiego usypiania została szczegółowo opisana w książce z 1981 roku zatytułowanej „Relax and Win: Championship Performance”. Została ona opracowana przez dowódców armii, kiedy pojawił się problem nadmiernego zmęczenia i wyczerpania wśród żołnierzy. Coś trzeba było temu zaradzić.

Są dowody na to, że u wielu osób na metoda działa. Warto więc spróbować.

Etapy metody wojskowej:

  1. Rozluźnij mięśnie twarzy: język, szczękę i mięśnie wokół oczu. Nie rób żadnych min – cała twoja twarz musi być całkowicie rozluźniona

2. Opuść ramiona nisko, odpręż je – postaraj się, by się rozluźniły. Zacznij od prawej strony (jeśli jesteś praworęczna) – rozluźnij najpierw biceps, a potem kolejno: przedramię i dłoń. Zrób to samo z lewą stroną.

3. Zrób wydech, rozluźnij klatkę piersiową, a następnie zacznij rozluźnienie mięśnie nóg – poczynając od ud, przesuwaj się ku stopom

4. Weź głęboki wdech i wydech, wypuszczając jednocześnie całe napięcie ze swojego ciała

I tak do momentu uśnięcia. Praktyka czyni mistrza, więc powtarzaj te czynności zawsze przed zaśnięciem. Po sześciu tygodniach praktyki, uśniesz po 2 minutach! Technika ta działa u 96% ludzi.

Jakiś czas temu, metodę wojskową przypomniał na TikToku pewien znany trener. Dzięki temu, jej popularność znacznie wzrosła i pojawiły się kolejne osoby potwierdzające jej skuteczność.

Na pewno nie zaszkodzi spróbować.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Copyright 2021