Co ciekawego w magazynach – lipiec #prasówka

Wakacje to czas, kiedy szczególnie lubimy sięgać po prasę drukowaną. Czytanie „papieru” w plenerze – na plaży, czy w parku, ma szczególny urok.

Na ten miesiąc wybrałyśmy dla was trzy nasze ulubione tytuły.

Twój Styl NUMER 7 (732) LIPIEC 2021

W tym numerze polecamy kilka tekstów, które zwróciły naszą uwagę.

Jadłospis uczuć (s. 32) tekst Beaty Nowickiej

To wywiad z Katarzyną Bosacką. Bardzo przyjemna rozmowa o jedzeniu. O wartości, jaką jest jedzenie i o tym, że spożywanie posiłków nie powinno tylko zaspokajać potrzeby fizjologicznej.

„W pandemii nauczyliśmy się oszczędzać i nie grymasić przy stole. Dziś na obiad jest to, co jest dziś na obiad.” – mówi bohaterka wywiadu.

Bardzo apetyczna rozmowa. Polecamy wszystkim, którym zależy na tym, co mają na talerzu.

„Bo w gotowaniu, w jedzeniu jest wszystko: miłość, przyjaźń, troska, ciepło, czułość, a nawet seks.” – trudno nie zgodzić się z Katarzyną Bosacką.

Polecamy Waszej uwadze książkę Katarzyny Bosackiej Cuda w kuchni. Więcej o niej przeczytacie w książkowych polecajkach na lato: Książki na kocyk – propozycje letnich lektur.

Wykształceni ludzie klną przy rozmowie, do babci mówi się na ty. Upadek obyczajów czy nowoczesność? I czy potrzeba nam jeszcze norm kultury?

Inflacja grzeczności (s. 61) to kolejny tekst, który zwrócił naszą uwagę w lipcowym TS.

Jeśli też drażnią was pewne współczesne zachowania, koniecznie przeczytajcie ten tekst. A może uważacie, że to normalne, że formy grzecznościowe znikają z naszego życia, bo taka jest kolej rzeczy?

Tak, czy siak – jeśli tęsknicie za starą, dobrą kindersztubą, może warto w tym roku wysłać tradycyjne kartki pocztowe?

Kiedy robiliście to ostatnio?

Razem choć osobno (s. 66) tekst Katarzyny Lipińskiej o tym jak pandemia zmieniła nasze życie, naszą codzienność i kontakty międzyludzkie.

Wirtualna bliskość to sposób na aktywność w grupie i ważny trend „nowej normalności” – czytamy w tym tekście.

Cała prawda o… lodach (s. 128)

Jeśli lody to także wasz ulubiony smak lata, koniecznie przeczytajcie ten artykuł! Być może jest jeszcze coś, czego nie wiecie o waszym ulubionym przysmaku wakacyjnym?

Jeśli dbacie o linię, na pewno zainteresuje was fakt, że lody waniliowe mają mniej kalorii niż czekoladowe, a z dodatkami – wafelkiem, polewą itd. ich kaloryczność wzrasta niemalże dwukrotnie!

A tym, który wolą lżejsze, letnie smaki, polecamy: Sezon ogórkowy – jakie właściwości ma to warzywo. W kuchni i w pielęgnacji

Zwierciadło 7 (2096) Lipiec 2021

W lipcowym Zwierciadle na pewno na uwagę zasługuje Temat miesiąca: Na zakręcie

Kompendium wiedzy dla ludzi, którzy znajdują się w trudnym momencie rozstania.

Rozstanie to zawsze porażka pary ale często też jedyne wyjście ratujące każde z nich z osobna oraz ich wspólne dzieci (…) Czy można rozwieść się z klasą i we wzajemnych szacunku? – tego dowiecie się z lipcowego numeru Zwierciadła.

Gdańszczanka (s. 58) to historia Susanny Izzetdinowej, która uciekła z Krymu przed rosyjskimi wojskami.

„Napatrzyłam się na różne kryzysy w życiu i wiem, że w takich sytuacjach na różnych rzeczach się oszczędza, ale na chleb musi starczyć. Dlatego otworzyłam piekarnię.” – mówi bohaterka tekstu.

Więcej historii ludzi, którzy wybrali na swój dom Polskę znajdziecie w dokumencie Pomiędzy

W numerze lipcowym Zwierciadła przeczytamy także bardzo mądrą rozmowę z Wojciechem Eichelbergerem Zakazany owoc (s. 80) o tym jak pomóc dzieciom w trudnym czasie dojrzewania i o niezwykle ważnej roli doświadczonych edukatorów seksualnych.

Z tego numeru na pewno polecamy jeszcze rozmowę z Karoliną Szaciłło o odnajdowaniu siebie (s. 87) Książkę Karoliny polecamy w naszych wakacyjnych polecajkach Książki na kocyk – propozycje letnich lektur

Cel nie uświęca środków (s.103) mega ważny tekst o „patopracy” – mobbingu, dyskryminacji, toksycznej atmosferze w miejscu pracy.

Przy okazji tego tekstu, polecamy też: Jak podjąć w końcu decyzję o zmianie pracy?

Upalne lato (s. 155)

W końcu bardzo przyjemny, letni temat o opalaniu plus polecenia kosmetyków.

Już wkrótce nasze wakacyjne polecenia kosmetyczne: Letnia kosmetyczna – absolutny MUST HAVE

Wysokie obcasy Nr 7 (109) LIPIEC 2021

Jedyna, niepowtarzalna TINA TURNER! Materiał o tej ponadczasowej gwieździe muzycznej otwiera lipcowy numer WS.

Jedyna w swoim rodzaju, ale też bardzo doświadczona przez życie kobieta.

Warto w to lato poznać jej historię.

Jeśli lubicie nowinki i nietuzinkowe pomysły na biznes, powinniście sięgnać po tekst Oktawii Kromer Przytulanie usługa platoniczna (s. 54)

Sowa czy skowronek (s. 81) – do jakiej grupy należysz? Czy to prawda, że ludzie dzielą się na właśnie na te dwie grupy: tych, których największa aktywność przypada na godziny wieczorne i tych, dla których najlepiej funkcjonuje się skoro świt? Tego dowiecie się właśnie w tego tekstu. Polecamy.

Zmęczeni sobą (s. 106) po pandemii, ten tekst powinni chyba przeczytać wszyscy, którzy są w związku. „Intymność, bliskość mają szansę utrzymać się przez całe życie. Jeśli naprawdę opowiesz siebie drugiej osobie.” Bardzo ciekawa rozmowa z Adamem Chojnackim.

Polecamy też: 5 prostych trików na przywrócenie namiętności w związku

Czas na sen (s. 118) jeśli jesteś w grupie 30 proc. ludzi po trzydziestce, którzy mają kłopoty ze snem, koniecznie przeczytaj ten tekst. Prawidłowy sen wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, odporność.

Miłej lektury!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swoje zdanie na ten temat

Twój mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Copyright 2021